powered by Agones.gr - Stoixima

Σάββατο 1 Δεκεμβρίου 2012

Παιδικό-Εύκολη νίκη και συνέχεια στην κορυφή

Άλλη μια νίκη εκτός έδρα πήρε το παιδικό του Διαγόρα που επικράτησε με το εμφατικό 0-6 στο γήπεδο Κρεμαστής.
Ανώτερος ο Διαγόρας σε όλο το παιχνίδι πρόσφερε θέαμα με πολλές ευκαιρίες και γκολ μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στον αντίπαλο να αντιδράσει.
Το σκορ άνοιξε ο Κυπριώτης με πλασέ έπειτα από ωραία κάθετη του Μιχάι.
Το 0-2 έγινε με το δυνατό διαγώνιο σου του Μανωλάκη.
Το 0-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου έγινε από τον Γκρίζη που μπήκε από δεξιά και σούταρε από δύσκολη γωνία με τον τερματοφύλακα να μην μπορεί να πιάσει σταθερά την μπάλα.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Διαγόρας μπήκε πιο χαλαρά στα πρώτα 15 λεπτά, με αποτέλεσμα να μην είναι απειλητικός, χωρίς όμως να χάσει την κυριαρχία σε κανένα σημείο.
Από εκεί και μετά ανέβασε ξανά στροφές με αποτέλεσμα να έρθει το 0-4 με ωραία κεφαλιά του Κουρούνα έπειτα από άψογη εκτέλεση φάουλ του Κανάρη.
Μετά την ωραία ασίστ του 0-4 ο Κανάρης έβαλε και τα άλλα δύο γκολ της αναμέτρησης, το ένα με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή που κατέληξε στο δεξί παραθυράκι του Φοίβου και το δεύτερο με σουτ από την μικρή περιοχή που έκλεισε το σκορ στο 0-6.

stefgas's foivos-diagoras 0-6 u15 2012 album on Photobucket